Evde Varsa Hemen Çöpe Atın! Canan Karatay Uyardı: “Zehir Saçıyor. Bugüne Kadar Bir Tane Bile Yemedim”

Prof. Dr. Canan Karatay, son zamanlarda sıkça tüketilen kaju hakkında dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Karatay, kajunun yurt dışından gelmesi nedeniyle bromür gazı ile işlendiğini ve bu gazın insan sağlığı için oldukça tehlikeli olduğunu söyledi.

Karatay, mevsiminde ve yerel olarak tüketimin daha sağlıklı olduğunu vurgulayarak, “Onun için mümkün olduğu kadar her tükettiğimizi yerel olarak ve mevsiminde tüketelim” dedi.

Kaju hakkında yaptığı uyarılarda Karatay şunları söyledi:

“Brezilya cevizi çok tehlikeli. Kaju dedikleri o da çok tehlikeli, hep yurtdışından geliyor. Dışarıdan geldiği için ilaçlı hepsi tabii ki de çok tehlikeli. Ben daha bir tane yememişimdir. Fındık fıstık varken niye onu yiyeyim? Ceviz varken memleketimde niye onu yiyeyim…”

Karatay’ın bu uyarısı, kaju tüketenler arasında endişe yarattı. Uzmanlar, Karatay’ın bahsettiği bromür gazının sinir sistemine zarar verebileceğini ve tiroid fonksiyonlarını bozabileceğini söylüyorlar.

Kaju tüketmeyi düşünenler, bu uyarıları göz önünde bulundurmalı ve kajunun sağlık açısından risklerini araştırmak için bir uzmana danışmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x